Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu [SKRÓT DNIA]

  1. W piątek o 12 czasu polskiego odbędzie się ceremonia otwarcia 23. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu w Korei Południowej. Uczestnicy będą rywalizować w 15 dyscyplinach, w ponad 100 konkurencjach sportowych. Zmagania potrwają do 25 lutego.
  2. Kolejny „shutdown” w USA z powodu zablokowania porozumienia budżetowego. Republikański senator Rand Paul w czwartek do północy blokował mównicę, przez co uniemożliwił przegłosowanie porozumienia dotyczącego budżetu.
  3. Andrzej Duda przebywa w Korei Południowej. Prezydent odwiedzi strefę demarkacyjną. Spotka się też z przedstawicielami Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych, która monitoruje stabilność rozejmu od zawieszenia broni między Koreą Północną a Koreą Południową.
  4. Donald Tusk o godzinie 13 spotka się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu. W czwartek w Berlinie spotkał się z kanclerz Angelą Merkel. Rozmowy dotyczyły utworzenia koalicji rządzącej w Niemczech.
  5. Kierowcy z powodu smogu mogą dziś za darmo podróżować Kolejami Śląskimi. Aby skorzystać z darmowego przejazdu trzeba mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny. Nie trzeba być jednak właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez dobę.