Komisje zajmą się projektem nowelizacji prawa łowieckiego [SKRÓT DNIA]

  1. Połączone komisje rolnictwa i ochrony środowiska zajmą się projektem nowelizacji ustawy o prawie łowieckim. W ubiegłym tygodniu minister Henryk Kowalczyk zarekomendował m.in. wzmocnienie kontroli nad Polskim Związkiem Łowieckim i dezubekizację jego władz.
  2. Ukraińscy nacjonaliści z partii Swoboda od godziny 13 będą pikietowali przed polską ambasadą w Kijowie i polskimi konsulatami w kilku ukraińskich miastach. Ma to być protest przeciwko przyjętej w zeszłym tygodniu przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadza kary za negowanie zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów.
  3. Prezydent Turcji Recep Erdogan w Watykanie. Najpierw spotka się z papieżem Franciszkiem, następnie z prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Paolo Gentilonim. Wizycie tureckiego prezydenta towarzyszą protesty. Ich uczestnicy przypominają, że Erdogan w 2016 roku wprowadził dyktaturę, aresztując swoich przeciwników politycznych.
  4. Brytyjska premier Theresa May spotka się w poniedziałek z głównym negocjatorem unijnym Michelem Barnierem. Będą to robocze konsultacje ws. Brexitu.
  5. W nocy z niedzieli na poniedziałek odbył się pięćdziesiąty drugi Super Bowl, czyli finał futbolu amerykańskiego w USA. To największa jednorazowa sportowa impreza na świecie, która tylko w USA gromadzi przed telewizorami ponad sto milionów widzów.