Pierwsze w tym roku posiedzenie komisji Amber Gold. Przesłuchanie b. szefa CBA [SKRÓT DNIA]

  1. O 10.00 rozpocznie się pierwsze w tym roku posiedzenie sejmowej komisji śledczej do spraw Amber Gold. Na rano zaplanowano przesłuchanie byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika, a popołudniu - byłego dyrektora gdańskiej delegatury CBA Jerzego Stankiewicza.
  2. Sąd Najwyższy wraca do sprawy Mariusza Kamińskiego. Sędziowie rozpatrzą wniosek pełnomocników oskarżycieli posiłkowych o podjęcie zawieszonego w sierpniu postępowania. Postępowanie dotyczy wniesionej kasacji od wyroku sądu okręgowego, który w 2016 roku umorzył postępowanie karne m.in. wobec Kamińskiego.
  3. Sąd Najwyższy rozpatrzy też wniosek prokuratury, która domaga się kasacji od wyroku uniewinniającego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Gdański sąd jesienią 2016 r. utrzymał wyrok uniewinniający samorządowca z zarzutu przyjęcia łapówek od biznesmenów w zw. aferze sopockiej. Prezydent Sopotu od początku sprawy nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.
  4. Papież Franciszek wygłosi orędzie z okazji 52. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. W tym roku hasło święta brzmi: "«Prawda was wyzwoli». Fake news a dziennikarstwo pokoju". Kościół zamierza zastanowić się nad dezinformacją w mediach oraz wesprzeć działania na rzecz profesjonalnego dziennikarstwa, które zawsze szuka prawdy.
  5. Prezydent Andrzej Duda bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jego główne plany na dziś to rozmowy o rozbudowie infrastruktury, spotkanie dotyczące przyszłości Bliskiego Wschodu i zamknięte spotkanie z liderami światowego biznesu.