W Nowym Jorku zawiśnie biało-czerwona flaga. Polska niestałym członkiem ONZ [SKRÓT DNIA]

  1. Polska jest już formalnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziś w siedzibie ONZ w Nowym Jorku flaga naszego kraju zawiśnie obok flag 14 innych państw. W siedzibie ONZ odbędzie się dziś ceremonia wymiany flag krajów, których kadencja dobiegła końca, na flagi nowych członków Rady Bezpieczeństwa.
  2. Policja kończy wzmożone kontrole na drogach w związku z powrotami z urlopów świąteczno-noworocznych. Do wczoraj policja odnotowała 13 wypadków związanych z powrotami z urlopów. Zginęły w nich 4 osoby. To lepsze statystyki, niż w poprzednich latach, choć nie są to jeszcze dane ostateczne.
  3. Jeden policjant zginął, a trzech innych zostało rannych podczas protestów w Iranie - podała miejscowa policja. To pierwsza ofiara śmiertelna ze strony sił bezpieczeństwa od czasu rozpoczęcia antyrządowych demonstracji w zeszłym tygodniu. Przedwczoraj zginęło 10 cywilów.
  4. Belgijski minister spraw wewnętrznych zapowiada dogłębne wyjaśnienie okoliczności zamieszek w kilku miejscach w Brukseli w noc sylwestrową. Doszło m.in. do podpaleń samochodów i ataków na posterunki policji. Podczas zamieszek zatrzymano 37 osób.
  5. IMGW ostrzega przed silnymi mgłami, które rano będą utrzymywać się w woj. świętokrzyskim i woj. małopolskim. W ciągu dnia na zachodzie i na południowym wschodzie kraju synoptycy zapowiadają opady deszczu, w górach pojawi się śnieg. Temperatura wyniesie od 3 do 7 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku zawieje porywisty wiatr.