Schetyna spotka się z Lubnauer. Porozumienie w Warszawie wisi na włosku? [SKRÓT DNIA]

  1. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna spotka się z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer. Tematem rozmów ma być m.in. porozumienie ws. wyborów samorządowych. Politycy mają zdecydować, czy aktualny jest scenariusz, w którym Rafał Trzaskowski byłby wspólnym kandydatem na prezydenta stolicy, a Paweł Rabiej - na wiceprezydenta.
  2. Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym. Okazją do okolicznościowego przemówienia prezydenta przed połączonymi izbami parlamentu będzie przypadająca dziś 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego.
  3. Kilka minut po północy posiedzenie zakończyła sejmowa komisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego. Obrady będą wznowione dziś o godzinie 9.00. Komisja zdecydowała m.in. o: nowym sposobie wyboru szefa Krajowego Biura Wyborczego oraz likwidacji ordynacji jednomandatowej w wyborach do rad gmin.
  4. Komisja Weryfikacyjna wznowi rozprawę, podczas której badana jest reprywatyzacja kamienicy przy Noakowskiego 16 w Warszawie. Udziały w nieruchomości miał mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Andrzej Waltz jest na liście wezwanych na dzisiaj świadków.
  5. Współpraca w zakresie bezpieczeństwa w Europie oraz sytuacja w Korei Północnej będą głównymi tematami rozpoczynającego się dzisiaj spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO. Polskę w czasie rozmów w Brukseli będzie reprezentować szef dyplomacji Witold Waszczykowski.