Dziś przesłuchanie wspólników bandyty po strzelaninie pod Wrocławiem [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś może dojść do przesłuchania dwóch mężczyzn, zatrzymanych podczas policyjnej akcji w Wiszni Małej pod Wrocławiem - podaje RMF FM. Napastnik okradający bankomat zaczął strzelać do funkcjonariuszy. Policjanci odpowiedzieli ogniem. Jeden z policjantów i napastnik zginęli na miejscu. Dwóch wspólników przestępcy zostało zatrzymanych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. zmian w kodeksie wyborczym wznawia dziś zakończone w piątek posiedzenie. Ma zająć się między innymi zapisami dotyczącymi zniesienia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  3. O godzinie 10.00 rozpocznie się 2-dniowa rozprawa Komisji Weryfikacyjnej, na której zbadana ma zostać reprywatyzacja kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Udziały w nieruchomości miał m.in. mąż prezydent Warszawy, Andrzej Waltz. Wśród wezwanych świadków jest Hanna Gronkiewicz-Waltz.
  4. Premier Wielkiej Brytanii przylatuje dziś do Brukseli na rozmowy na temat Brexitu. Theresa May spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem oraz głównym, unijnym negocjatorem do spraw Brexitu Michelem Barnierem. Te rozmowy mają pokazać, czy możliwe jest wstępne porozumienie w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.
  5. W Brukseli dziś druga rozprawa dotycząca ekstradycji byłego premiera Katalonii Carlesa Puidgemonta i jego współpracowników. Pięciu katalońskich polityków uciekło z Hiszpanii i przebywa obecnie w Brukseli. Władze w Madrycie wydały za nimi Europejski Nakaz Aresztowania. Zarzuca im się rebelię, działalność wywrotową i sprzeniewierzenie środków publicznych.