Wykryto obiekt. To może być zaginiony okręt [SKRÓT DNIA]

  1. USA wykryły na Atlantyku niezidentyfikowany obiekt. Według argentyńskich mediów to może być zaginiony okręt podwodny ARA San Juan. Na jego pokładzie znajduje się 44 członków załogi. Kontakt z jednostką utracono 15 listopada.
  2. Sejm zajmie się ustawami o SN i KRS. Posłowie mają w trakcie tego posiedzenia rozpatrzyć poprawki PiS złożone do prezydenckich projektów. Oprócz tego, Sejm rozpocznie też prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym.
  3. Premier Beata Szydło uda się do Francji. Szefowa rządu poleci do Paryża dziś wieczorem. Jutro będzie rozmawiała z prezydentem Emmanuelem Macronem, a w piątek w Brukseli weźmie udział w unijnym szczycie Partnerstwa Wschodniego.
  4. Dziś zapadnie wyrok ws. Ratko Mladicia. Były dowódca Serbów bośniackich jest oskarżony o czystki etniczne, zbrodnie wojenne oraz ludobójstwo. Wyrok ogłosi ONZ-owski Trybunał do spraw Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii.
  5. Trwa powyborczy impas w Niemczech. Prezydent tego kraju spotka się dziś z szefem bawarskiej CSU, jutro - z liderem SPD. Polityk będzie przekonywał partie do wznowienia rozmów koalicyjnych. Dwa miesiące po wyborach w Berlinie wciąż nie udało się sformować rządu.