Komisja ds. Amber Gold na niejawnym posiedzeniu. Zeznania złoży policjant [SKRÓT DNIA]

  1. Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold rozpocznie o godz. 10 posiedzenie niejawne, podczas którego zeznania złoży funkcjonariusz zajmujący się sprawą gdańskiej spółki. Po południu, na posiedzeniu jawnym, zaplanowano przesłuchanie byłego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku Zbigniewa Pakuły.
  2. W katowickim sądzie apelacyjnym ma zapaść wyrok w procesie odwoławczym w sprawie podpalacza z Jastrzębia Zdroju. Dariusz P. przez sąd pierwszej instancji został skazany na dożywocie za podpalenie domu i zabicie w ten sposób żony i czworga dzieci. Z pożaru uratował się jedynie najstarszy syn mężczyzny. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  3. Spotkania z przedsiębiorcami oraz Polonią - tak będzie wyglądał drugi i ostatni dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Grecji. Wczoraj Andrzej Duda rozmawiał z greckimi władzami i mówił do miejscowych intelektualistów i dyplomatów o potrzebie reform Unii Europejskiej. Rozmawiał też o sprawie ewentualnych reparacji wojennych od Niemiec. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  4. Mija 11. rocznica katastrofy w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. 21 listopada 2006 r. na głębokości 1030 metrów pod ziemią życie straciło 23 górników.
    Jak ustaliły gliwicka prokuratura i Wyższy Urząd Górniczy, z powodu zaniechania profilaktyki przeciw zagrożeniom naturalnym, po zapaleniu i wybuchu metanu w wyrobisku wybuchł pył węglowy.
  5. Litewska Straż Graniczna będzie dziś prowadzić ćwiczenia przy granicy z Polską. Podróżujący do tego kraju muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
    Ćwiczenia odbędą się na byłych punktach kontrolnych w Budzisku i Ogrodnikach. Litewscy pogranicznicy będą sprawdzać koordynację działań oraz doskonalić obowiązujące procedury komunikacyjne z policją i innymi służbami.