Pikieta pracowników sądownictwa przed KPRM [SKRÓT DNIA]

  1. Pracownicy sądownictwa i prokuratury będą w południe pikietować przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, domagając się podwyżek wynagrodzeń. Akcja protestacyjna ma się odbyć w siedzibach sądów i prokuratury w całym kraju.
  2. Premier Beata Szydło spotka się dziś z Michelem Barnierem, Głównym Negocjatorem Komisji Europejskiej do spraw Brexitu. Trwa pierwszy etap negocjacji dot. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Ma to nastąpić do 29 marca 2019 roku.
  3. W Strasburgu rozpocznie się czterodniowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Na środę zaplanowano debatę o Polsce. Europosłowie mają też m.in. rozmawiać o praworządności na Malcie i dyskutować o oszustwach podatkowych.
  4. Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpocznie się w południe pierwsza w polskim sądzie rozprawa w pozwie zbiorowym w tzw. "Dieselgate". Sąd rozstrzygnie, czy sprawa przeciwko Volkswagenowi, który fałszował wyniki analiz spalin samochodowych, może być rozpatrywana w Polsce w trybie postępowania grupowego.
  5. W Katalonii mają być ogłoszone listy kandydatów w wyborach do lokalnego parlamentu, rozpisanych na 21 grudnia. Republikańska Lewica Katalonii zamierza na swoich listach umieścić aresztowanych członków rządu Carlesa Puidgdemonta.