Dziś możliwy wyrok ws. napaści w Rimini [SKRÓT DNIA]

  1. Przed sądem w Rimini stanie przywódca gangu, który napadł na Polaków.  Kongijczyk Guerlin Butungu oskarżony jest w sumie o 12 przestępstw, grozi mu maksymalnie 15 lat więzienia. Wyrok może zostać ogłoszony jeszcze dziś wieczorem.
  2. Dziś 91. miesięcznica smoleńska. Listopadowe uroczystości PiS połączył ze "Społecznymi Obchodami Narodowego Święta Niepodległości". Stąd miesięcznica zakończy się wyjątkowo na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie o godz. 21 głos zabierze Jarosław Kaczyński.
  3. Na placu Piłsudskiego odbędzie się też po południu Capstrzyk Niepodległości z udziałem szefa MON. Antoni Macierewicz m.in. odsłoni wówczas nowe tablice pamiątkowe na filarach Grobu Nieznanego Żołnierza. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  4. Niewykluczone, że w Wietnamie dojdzie dziś do osobistego spotkania Trump - Putin. Rozmowa miałaby się odbyć na marginesie szczytu APEC - Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Biały Dom wciąż jednak tego nie potwierdza.
  5. W Brukseli dziś zakończenie szóstej rundy negocjacyjnej w sprawie brexitu. Unijna strona jest coraz bardziej zniecierpliwiona i domaga się od Londynu konkretnych deklaracji finansowych. Bruksela grozi też opóźnieniem rozmów w sprawie przyszłych relacji handlowych