Sejm zajmie się likwidacją BOR; Trump w Pekinie z chińskim przywódcą [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś ostatni dzień posiedzenia Sejmu. Izba zajmie się ustawą, która likwiduje Biuro Ochrony Rządu oraz przekształca Straż Marszałkowską w formację mundurową z większymi uprawnieniami. Dziś zaczyna się też zaplanowane na dwa dni posiedzenie Senatu. 
  2. Niekorzystny dla USA bilans wymiany handlowej z Chinami oraz zagrożenie ze strony Korei Północnej - to główne tematy rozmów, które podczas dzisiejszego oficjalnego spotkania z Xi Jinpingiem w Pekinie poruszyć ma Donald Trump. Czwartek to drugi dzień oficjalnej wizyty amerykańskiego prezydenta w Chinach.
  3. Przed hiszpańskim Sądem Najwyższym przesłuchani będą byli członkowie rozwiązanego rządu katalońskiego i przewodnicząca parlamentu katalońskiego Carme Forcadell. Zarzuca im się "rebelię, działalność wywrotową oraz sprzeniewierzenie funduszy publicznych".
  4. Sytuacja w Afganistanie będzie głównym tematem dzisiejszych rozmów w NATO. Czwartek będzie drugim i ostatnim dniem spotkania ministrów obrony krajów Sojuszu. Będą oni zastanawiać się, jak poprawić sytuację bezpieczeństwa w Afganistanie.
  5. W niemieckim Bonn odbywa się szczyt klimatyczny COP 23. Prezydencję sprawuje Fidżi. Podczas wydarzenia mają być opracowane zasady wdrażania Porozumienia Paryskiego, które zostaną przyjęte w grudniu 2018 roku w Katowicach (COP 24). Szczyt klimatyczny w Bonn potrwa do 17 listopada.