Spotkanie kierownictwa PiS, rozmowy dot. rekonstrukcji [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS, które - zgodnie zapowiedzią -omówi ogólną sytuację polityczną, w tym planowaną rekonstrukcję rządu.
  2. Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha byłego doradcę spółki, Pawła Kunachowicza. Radca prawny zasiadał też w jej radzie nadzorczej. 
  3. W Sejmie, który rozpoczyna dwudniowe posiedzenie, zaplanowano m.in. drugie czytanie projektu ustawy znoszącej zimowy czas w Polsce. Propozycję przygotowało PSL, negatywną opinię wydał w tym tygodniu rząd, argumentując to sprzecznością propozycji z prawem unijnym.
  4. W siedzibie KRS odbędzie się spotkanie dot. odrzucenia wszystkich zaproponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości kandydatur na asesorów sądowych. Przewodniczący KRS ma spotkać się z przedstawicielami asesorów, stowarzyszeń sędziów oraz ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.
  5. Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych. Wczoraj rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady. Od poziomu stóp zależy oprocentowanie lokat i kredytów.