Zarzuty dla sprawcy ataku w Nowym Jorku [SKRÓT DNIA]

  1. Sprawca wtorkowego ataku na pieszych i rowerzystów w Nowym Jorku usłyszał zarzuty: wspierania Państwa Islamskiego oraz spowodowania śmierci za pomocą pojazdu mechanicznego. Postrzelony przez policjanta 29-letni Uzbek pojawił się w sądzie na wózku dla niepełnosprawnych, gdzie złożył zeznania.  CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Hiszpański Sąd Najwyższy wezwał byłego premiera Katalonii na przesłuchanie. Carles Puidgemont wciąż przebywa w Belgii. Zapowiedział, że wróci, o ile otrzyma gwarancję rządu w Madrycie, że może liczyć na uczciwe postępowanie sądowe. Grozi mu do 30 lat więzienia.
  3. Marek Magierowski, podsekretarz stanu w MSZ, poleciał do Waszyngtonu. Będzie rozmawiał na temat współpracy politycznej Polski ze Stanami Zjednoczonymi, kwestiach bezpieczeństwa oraz możliwości zablokowania budowy gazociągu Nord Stream 2. Wizyta potrwa trzy dni.
  4. Strzelanina w centrum handlowym Walmart w miejscowości Thornton w amerykańskim stanie Kolorado. Trzy osoby nie żyją. Policja opublikowała wizerunek podejrzanego. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  5. 2 listopada to Dzień Zaduszny. Kościół katolicki wspomina zmarłych wiernych. Tradycyjnie tego dnia odwiedzamy groby bliskich, składamy kwiaty, palimy znicze.
    Zaduszki to czas szczególnej modlitwy o zbawienie dla tych, którzy odeszli i przebywają w czyśćcu.