Kevin Spacey oświadczył, że jest gejem. Wcześniej oskarżono go o molestowanie [SKRÓT DNIA]

  1. Amerykański aktor Kevin Spacey poinformował, że jest gejem. Wcześniej został oskarżony o molestowanie przez innego aktora, Anthony'ego Rappa, do którego miało dość w 1986 roku. Spacey stwierdził, że nie pamięta tej sytuacji. "Jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje, należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie". CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Trwa usuwanie skutków orkanu Grzegorz, który w weekend pojawił się nad Polską. Do wczoraj strażacy interweniowali ponad 6 tys. razy. Najtrudniejsza sytuacja była m.in. na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Małopolsce. Premier Beata Szydło oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak wezmą rano udział w odprawie z wojewodami oraz komendantami wojewódzkimi PSP.
  3. Dziś na Starych Powązkach w Warszawie odbędzie się pogrzeb Lecha Ordona, aktora teatralnego i filmowego. Artysta znany z ról w obrazach: "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Nie lubię poniedziałku" oraz "Listy do M.", zmarł 21 października. Miał 88 lat.
  4. Dziś weszły w życie nowe przepisy o Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Od dziś za badanie techniczne, które dopuszcza samochód do ruchu trzeba będzie zapłacić przed jego przeprowadzeniem. Nie będzie więc możliwa sytuacja, powszechna do niedawna, że jeżeli wynik badania technicznego był negatywny, właściciel samochodu mógł nie płacić.
  5. Poniedziałek jest dla Katalończyków pierwszym roboczym dniem po wprowadzeniu 155. artykułu konstytucji i zawieszeniu autonomii. Od dzisiaj regionem kieruje wicepremier Hiszpanii Soraya Saenz de Santamaria. Pozbawiony funkcji premiera Katalonii Carles Puigdemont według mediów może zostać zatrzymany przez policję.