Sejm zajmie się projektem rozszerzenia obrony koniecznej [SKRÓT DNIA]

Sejm zajmie się dziś projektem ustawy o obronie koniecznej. Rząd proponuje uchylenie odpowiedzialności w przypadku obrony, gdy ktoś włamie się do domu lub na teren prywatny.

Ukraiński parlamentarzysta Ihor Mosijczuk został ranny w wyniku eksplozji wczoraj późnym wieczorem w Kijowie. Jego ochroniarz zginął od odniesionych ran. Według ukraińskich mediów, eksplodował samochód. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

O godz. 15 sejmowa komisja rozpatrzy sprawozdanie podkomisji do spraw rynku pracy o projekcie ustawy ograniczenia handlu w niedziele. Przedstawi je przewodniczący podkomisji Janusz Śniadek.

Donald Trump zapowiedział, że ujawni dokumenty dot. zabójstwa Johna F. Kennedy'ego. Napisał na Twitterze, że stanie się to pod warunkiem otrzymania "dalszych informacji". John F. Kennedy został zabity 54 lata temu.

Dziś w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wręczona zostanie nagroda im. Sacharowa za walkę o przestrzeganie praw człowieka na świecie. W tym roku nominowani będą Aura Lolita Chavez, Dawit Isaak oraz opozycja demokratyczna w Wenezueli.