Polacy już dziś mogą awansować na Mundial w Rosji [SKRÓT DNIA]

  1. Reprezentacja Polski zmierzy się z Armenią o godz. 18 na stadionie Hanrapetakan w Erywaniu. Dzisiejsze spotkanie będzie dziewiątym meczem w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, w których Polacy są liderem swojej grupy.
  2. Literacka Nagroda Nobla zostanie dziś przyznana po raz 110. W tym roku bukmacherzy jako faworytów typują m.in. Japończyka Haruki Murakamiego, Kanadyjkę Margaret Atwood, Izraelczyka Amosa Oz czy Kenijczyka Ngugi wa Thiong'o. Laureata nagrody poznamy około godz. 13.
  3. Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się wnioskami prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego - niejasności dotyczą tego, czy decyzje ws. reprywatyzacji wydaje prezydent stolicy czy komisja. Ta ostatnia przesłucha dziś w charakterze świadka m.in. byłego wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka.
  4. Na warszawskich Powązkach odbędą się uroczystości pogrzebowe Wiesława Michnikowskiego, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i kabaretowego, mistrza sceny i estrady. O godzinie 14.00 w kościele św. Karola Boromeusza zostanie odprawiona msza żałobna, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego. Artysta zmarł 29 września. Miał 95 lat.
  5. Bezpieczeństwo, przyszłość NATO, współpraca strategiczna w ramach Trójmorza, rozwój infrastrukturalny, plany przyszłorocznej prezydencji bułgarskiej w UE i współpraca gospodarcza - to główne tematy rozmów prezydentów Polski i Bułgarii. Rumen Radew złoży w Warszawie oficjalną wizytę, a poza spotkaniem z Andrzejem Dudą weźmie udział w forum gospodarczym.
Więcej o: