Katalonia może dziś ogłosić niepodległość [SKRÓT DNIA]

  1. Katalonia wkrótce ogłosi niepodległość. Zrobi to do końca tego tygodnia lub na początku przyszłego. Taką deklarację złożył szef regionalnego rządu Carles Puigdemont. To efekt niedzielnego referendum nieuznawanego przez rząd w Madrycie.
  2. Debata o Katalonii w Parlamencie Europejskim. Przedstawiciele unijnych instytucji dotąd bardzo ostrożnie wypowiadali się na temat referendum, by nie podsycać nastrojów separatystycznych w innych państwach europejskich. 
  3. Dziś poznamy laureata nagrody Nobla z chemii. Wyróżnienie, ufundowane przez szwedzkiego przemysłowca Alfreda Nobla, przyznaje Królewska Szwedzka Akademia Nauk, za dokonanie najważniejszego odkrycia lub opracowanie wynalazku w tej sferze nauki.
  4. Prezydent i szef MON wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego. Andrzej Duda pojawi się w tym roku w Szkole Głównej Handlowej, a Antoni Macierewicz - w Akademii Sztuki Wojennej.
  5. Finał konkursu "Startupy w Pałacu". W prezentacji zwycięskich projektów weźmie udział prezydent Andrzej Duda. Startupy zostały wyłonione m.in. w sektorze energetyki, sztucznej inteligencji, rozwiązań materiałowych, czy telemedycyny.