Rząd przyjął projekt budżetu na 2018 rok [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent złożył w Sejmie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Zostały one skierowane do opinii Biura Legislacyjnego. 
  2. Rząd przyjął projekt budżetu na 2018 rok. Dochody wyniosą 355,7 mld złotych, natomiast deficyt 41,5 mld złotych. Premier Beata Szydło zaznaczyła, że budżet pozwoli m.in. na dalszą realizację programów "Rodzina 500 plus" oraz  "Mieszkanie Plus".
  3. Komisja ds. Amber Gold przesłuchała dziś byłych dyrektorów, którzy pracowali w spółce należącej do Marcina P. Zeznania złożył Krzysztof Kuśmierczyk - dyrektor biura bezpieczeństwa oraz Piotr Pisarek, który kierował departamentem technicznym w spółce Amber Gold. 
  4. Prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz obserwowali dzisiaj żołnierzy w trakcie trwających ćwiczeń o kryptonimie DRAGON-17 na poligonie w Drawsku. Rozpoczęte 21 września ćwiczenia to największe w tym roku manewry polskiego wojska. W sumie ćwiczy ponad 17 tysięcy żołnierzy z 12 państw.
  5. Korea Północna wzmacnia ochronę wybrzeża i zapowiada, że w ramach tzw. środków zaradczych Pjongjang będzie mógł zestrzelić amerykańskie samoloty bez względu na to, czy znajdują się w koreańskiej strefie powietrznej, czy nie. Rzeczniczka Białego Domu nazywa to stanowisko "absurdalnym". CZYTAJ WIĘCEJ>>>