Duda i Macierewicz na manewrach DRAGON-17 [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Andrzej Duda i szef MON Antoni Macierewicz będą obserwować żołnierzy w trakcie trwających ćwiczeń o kryptonimie DRAGON-17 na poligonie w Drawsku. Rozpoczęte 21 września ćwiczenia to największe w tym roku manewry polskiego wojska. W sumie ćwiczy ponad 17 tysięcy żołnierzy z 12 państw.
  2. Deficyt w wysokości ponad 41 miliardów złotych, wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 procent czy wzrost cen o 2,3 procent - to główne założenia przyszłorocznego budżetu. Plan finansów państwa jest jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia rządu. Ministerstwo finansów zaplanowało, że dochody budżetu państwa sięgną ponad 355 miliardów złotych.
  3. Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha dzisiaj byłych dyrektorów, którzy pracowali w spółce należącej do Marcina P. O godzinie 10.00 przed członkami komisji złoży zeznania Krzysztof Kuśmierczyk - dyrektor biura bezpieczeństwa, a po południu Piotr Pisarek, który kierował departamentem technicznym w spółce Amber Gold.
  4. We Francji drugi dzień protestów kierowców ciężarówek przeciwko nowemu kodeksowi pracy. Organizują go dwie centrale związkowe - komunistyczna CGT i FO. Protest był planowany na dwa dni, ale niewykluczone, że zostanie przedłużony.
    Kierowcy blokowali ciężarówkami dojazd do ponad czterdziestu magazynów paliw i rafinerii.