Była to największa katastrofa budowlana w historii Polski. Sąd wydał wyrok [SKRÓT DNIA]

  1. Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał wyrok ws. katastrofy katowickiej hali MTK. Oskarżeni zostali skazani na kary od 2 do 9 lat więzienia. To była największa katastrofa budowlana w historii Polski. Budynek pod naporem śniegu zawalił się w 2006 r., zginęło wówczas 65 osób. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Urząd skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. złotych. Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji nałożyła kary na prezydent Warszawy za to, że ta ani razu nie stawiła się na jej rozprawach, pomimo wezwań. Hanna Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana w sumie sześć razy. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  3. Po wakacyjnej przerwie powrócił Senat. Politycy zajęli się m.in. problemami i wyzwaniach Unii Europejskiej w czasie maltańskiej prezydencji i udziale w nich Polski.
  4. W Drawsku Pomorskim rozpoczęły się największe w Polsce manewry - Dragon17. Weźmie w nich udział 17 tys. żołnierzy oraz 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Nie tylko z Polski, ale i m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Gruzji i Ukrainy. 
  5. Według informacji ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Rosja podczas manewrów Zapad 2017 ćwiczyła symulowany atak bronią jądrową. Dzisiaj odbył się ostatni dzień ćwiczeń wojskowych prowadzonych na terenie Rosji i Białorusi. Zdaniem Ukrainy, w manewry była zaangażowana dużo większa liczba wojsk niż to zapowiadano.