Rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku [SKRÓT DNIA]

  1. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło wczoraj środkowy Meksyk. Zginęło co najmniej 149 osób. - Widziałem ciała na ulicach. Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem - relacjonuje Polak mieszkający w Meksyku. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Dziś drugi dzień wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku. Prezydent spotka się tam m.in. z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem. W dzisiejszym programie wizyty jest też spotkanie z przedstawicielami świata nauki w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej oraz z Polonią w Wallington.
  3. W Polsce ruszają ćwiczenia wojskowe DRAGON-17. To manewry narodowe, ale zostali na nie zaproszeni również sojusznicy z NATO oraz krajów partnerskich. W sumie udział weźmie ponad 17 tysięcy mundurowych i 3,5 tysiąca jednostek sprzętu.
  4. Przebywająca z wizytą w Bułgarii premier Beata Szydło spotka się dziś z przedstawicielami władz tego kraju. W Sofii szefowa polskiego rządu będzie rozmawiać m.in. z premierem Bułgarii Bojko Borisowem i przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Dymitarem Gławczewem.
  5. Huragan Maria atakuje karaibskie wyspy. Część z nich zdewastowała przed blisko dwoma tygodniami Irma. W tej chwili najbardziej zagrożone jest Portoryko. Według ostatnich prognoz, Maria ominie natomiast amerykańską Florydę.