Huragan Maria przybiera na sile; wybrano lokalizację Centralnego Portu Lotniczego [SKRÓT DNIA]

  1. Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa. Związana z Polskim Radiem agencja zapewnia, że potwierdziła ją w dwóch źródłach. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Wójt Baranowa przekonuje, że gmina nie jest gotowa na tę inwestycję.
  2. Trwają rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojskowe Zapad 2017. W poniedziałek ćwiczenia na poligonie Łużski w obwodzie leningradzkim śledził Władimir Putin. Manewry potrwają do środy. Budzą nie tylko ciekawość, lecz także niepokój NATO. Szacuje się, że liczba żołnierzy biorących w nich udział jest dużo większa, niż podaje Rosja.
  3. Huragan Maria przybiera na sile. Zmierza w stronę wysp karaibskich i wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Portoryko spodziewa się ataku żywiołu w środę. Ma on mieć kategorię czwartą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Sztorm spodziewany jest na wodach przy północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. To z kolei będą pozostałości po huraganie Jose.
  4. Komisja Weryfikacyjna w całości uchyliła decyzję prezydent Warszawy, na mocy której kamienica przy Poznańskiej 14 trafiła w prywatne ręce. Komisja odmówiła też ustanowienia prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości. To pierwszy budynek z lokatorami, którego zwrot zbadała Komisja Weryfikacyjna, zajmująca się reprywatyzacją w Warszawie. "Decyzja komisji jest niesprawiedliwa, jednostronna i niezgodna z prawem" - odpowiedziała w oświadczeniu spółka Feniks. Chce się odwoływać.
  5. Po obfitych opadach woda zalewa Elbląg. Do miasta zadysponowano wojsko. Wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe.