Władimir Putin przyjeżdża na manewry "Zapad 2017" [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Rosji Władimir Putin będzie dziś obserwował manewry Zapad 2017. Putin przyjedzie na artyleryjski poligon "Łużski" w obwodzie leningradzkim. Rozpoczęte 14 września manewry Zapad 2017 z udziałem około 13 tysięcy żołnierzy (dane oficjalne) odbywają się na sześciu poligonach białoruskich i trzech rosyjskich. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Komisja Weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji wyda decyzję w sprawie zwrotu kamienicy przy Poznańskiej 14. To pierwszy budynek z lokatorami, którego reprywatyzację badało gremium pod przewodnictwem Patryka Jakiego.
  3. Prezydent Andrzej Duda udaje się do Stanów Zjednoczonych, gdzie jutro w Nowym Jorku weźmie udział w debacie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W programie trzydniowej wizyty są także: spotkanie z Polonią i środowiskami naukowymi oraz wizyta w słynnej akademii wojskowej West Point.
  4. W Gdyni rozpoczyna się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Do soboty wielbiciele polskiego kina będą mogli obejrzeć ponad 150 filmów, w tym produkcje fabularne, krótkie metraże, dokumenty, polskie premiery i debiuty.
    Do Konkursu Głównego zostało zakwalifikowanych 17 produkcji, które powalczą o Grand Prix Festiwalu, czyli Złote Lwy.
  5. Burza tropikalna Maria, która stała się już huraganem pierwszej kategorii, przybiera na sile. Synoptycy ostrzegają, że może podążyć drogą Irmy, która zdewastowała część karaibskich wysp, archipelag Keys oraz południowo-zachodnią Florydę. Ostrzeżenia wydano dla Gwadelupy, Dominiki, Montserratu, Saint Kitts i Nevis. Maria ma tam dotrzeć dzisiaj wieczorem lub jutro.