Andrzej Duda z prezydentem Niemiec o reparacjach [SKRÓT DNIA]

  1. PiS przyznaje: kampanię "Sprawiedliwe sądy" zlecił rząd. Taką informację przekazał dziennikarzom szef klubu Ryszard Terlecki. Do tej pory politycy tej partii utrzymawali, że nie mają nic wspólnego z aferą billboardową. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Niemiec. Rozmowę na Malcie zdominowały kwestie reparacji i przyszłości UE. Obaj politycy wyrazili przekonanie, że sprawa odszkodowań wymaga "spokojnej dyskusji".
  3. Na dziewięciu poligonach Białorusi i Rosji rozpoczęły się manewry Zapad 2017. Dowodzą nimi szefowie sztabów generalnych armii obu krajów. Według oficjalnych danych w ćwiczeniach bierze udział prawie 13 tys. żołnierzy.
  4. Podwójny zamach w Iraku. W wyniku obu zdarzeń zginęło co najmniej 50 osób, a blisko sto zostało rannych. Doszło do nich w pobliżu miasta An-Nasirijja w południowej części kraju.
  5. Polscy muzycy oskarżeni o gwałt w USA zabrali głos. W wydanym oświadczeniu członkowie grupy Decapitated przekonują, że są niewinni. W związku z aresztowaniem odwołali też trwającą trasę koncertową. CZYTAJ WIĘCEJ >>>