Prezydent spotka się z Jarosławem Kaczyńskim [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z prezesem PiS. O planowanym spotkaniu poinformowała późnym wieczorem TVP Info. Nie wiadomo, czego będą dotyczyć rozmowy obu polityków, ani gdzie się odbędą.
  2. Polska Fundacja Narodowa zabierze głos w sprawie kampanii, która ma promować reformę sądownictwa autorstwa PiS. Sprawę opisaliśmy wczoraj - fundacja ma przygotować plakaty i akcję w internecie za 100 mln złotych ze spółek Skarbu Państwa. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  3. Huragan Irma nadal sieje zniszczenie. Wszystko wskazuje na to, że w weekend żywioł dotrze do USA. Do tej pory huragan zabił 14 osób. Tysiące innych po jego przejściu na Karaibach pozostaje bez dachu nad głową.
  4. Dziś w Warszawie rozpocznie się największe w Polsce spotkanie osób zaangażowanych w działalność pozarządową. W dwudniowym Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych weźmie udział ponad 500 organizacji z całej Polski.
  5. Drugi dzień wizyty prezydenta Francji w Atenach. Emmanuel Macron spotka się m.in. z premierem Grecji oraz przedstawicielami greckich przedsiębiorstw. Odwiedzi też Francuską Szkołę Archeologiczną, która prowadzi wykopaliska na wyspie Delos.