7 ofiar huraganu Irma na Karaibach; "Wampir z Bytowa" znów przed sądem [SKRÓT DNIA]

  1. Potwierdzonych siedem pierwszych ofiar śmiertelnych, zniszczone w 90 procentach karaibskie wyspy Barbuda i Saint-Martin - to pierwsze żniwo śmiercionośnego huraganu Irma, który zmierza w stronę Stanów Zjednoczonych. Według ostatnich pomiarów, jest najsilniejszy w nowożytnej historii.
  2. W brytyjskim parlamencie dziś drugie czytanie Wielkiej Ustawy Uchylającej w sprawie Brexitu. Zapewni ona automatyczne przepisanie wszystkich regulacji europejskich do prawodawstwa brytyjskiego. Dopiero potem parlament będzie wykreślał wybraną przez siebie część unijnego dorobku. 
  3. Premier Beata Szydło spotka się dziś z polskimi dyplomatami, którzy biorą udział w dorocznej naradzie ambasadorów. Uczestniczą w niej ambasadorowie i kierownicy przedstawicielstw dyplomatycznych, reprezentujących Polskę w poszczególnych krajach oraz przy organizacjach międzynarodowych.
  4. W Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku dziś kolejna rozprawa dotycząca Leszka Pękalskiego, zwanego "Wampirem z Bytowa". Tym razem chodzi o zażalenie na wyrok sądu niższej instancji. Gdański sądu okręgowy uznał, że mężczyzna jest niebezpieczny i ma trafić do zamkniętego ośrodka szpitalnego. Zdaniem adwokata, skazany jest osobą, która nie stwarza już zagrożenia.
  5. Papież Franciszek przybył z 5-dniową pielgrzymką do Kolumbii. Odbywa się ona pod hasłem "Zróbmy pierwszy krok" i ma być zachętą do pojednania podzielonego narodu. Na lotnisku w Bogocie papieża powitał prezydent Juan Manuel Santos.
Więcej o: