Huragan Irma uderza w Karaiby; unijny trybunał zdecyduje ws. relokacji uchodźców [SKRÓT DNIA]

  1. W kierunku wschodniego wybrzeża USA zmierza kolejny huragan. Irma znajduje się obecnie na wodach Oceanu Atlantyckiego, ma najwyższy piątym poziom w skali Saphira Simpsona. Eksperci przestrzegają, że jeżeli Irma nie osłabnie, to skutki jej niszczycielskiej siły będą tragiczne. 
  2. Unijny Trybunał Sprawiedliwości ma dziś wydać orzeczenie w sprawie obowiązkowego przyjmowania uchodźców przez kraje członkowskie. Sędziowie odpowiedzą na skargi Węgier i Słowacji, które poparła Polska.
  3. Papież Franciszek rozpoczyna dziś pielgrzymkę do Kolumbii. Będzie to jego dwudziesta zagraniczna podróż apostolska i piąta wizyta na kontynencie latynoamerykańskim w czasie pontyfikatu. Podróż jest związana z procesem pokojowym, kończącą 50-letnią wojnę domową
  4. Dziś drugi dzień XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jednym z gości będzie premier Beata Szydło, która rano weźmie udział w sesji plenarnej „Polityka. W sprawie wartości czy interesów?". Oprócz szefowej naszego rządu panelistami będą między innymi kardynał Stanisław Dziwisz oraz były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.
  5. Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych w Polsce. Wczoraj rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady. Główny ekonomista domu maklerskiego X Trade Brokers Przemysław Kwiecień uważa, że stopy procentowe pozostaną na dotychczasowym poziomie.
Więcej o: