Przesłuchanie Artura W. Jest podejrzany o zabójstwo 20-letniej partnerki [SKRÓT DNIA]

  1. W łódzkiej prokuraturze ma się dziś odbyć przesłuchanie Artura W. 29-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej 20-letniej partnerki. Od kilku dni był poszukiwany listem gończym. Wczoraj zatrzymała go koszalińska policja. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  2. Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w Berlinie z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem, a jednym z tematów rozmowy ma być ocena stanu praworządności w Polsce. Merkel mówiła, że zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, ale - jak mówiła - "nie może trzymać języka za zębami".
  3. Komisja Weryfikacyjna zbada dziś sprawę reprywatyzacji kamienicy przy Poznańskiej 14 w Warszawie. To pierwszy adres z lokatorami, którego zwrotowi przyjrzą się członkowie komisji. W rozprawie, która rozpocznie się o 10:00 w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości, wezmą udział między innymi mieszkańcy kamienicy.
  4. Dziś rozpoczyna się 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W konkursie wystartuje 21 filmów. W kategorii filmów dokumentalnych o sztuce filmowej w konkursie weźmie udział polski film "Książę i dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Złote Lwy za całokształt twórczości otrzymają Jane Fonda i Robert Redford.