Zatrzymania po kontrmiesięcznicy smoleńskiej; w Polsce może paść rekord ciepła [SKRÓT DNIA]

  1. Po zakończeniu uroczystości z okazji 88. miesięcznicy smoleńskiej stowarzyszenie "Obywatele RP" podało informację o co najmniej dwóch zatrzymanych uczestnikach kontrmanifestacji. "Osoby te zostały już wypuszczone, policja twierdzi, że to nie było zatrzymanie" - piszą na Twitterze Obywatele. Policja na razie nie potwierdza tych doniesień, pełną informację ma podać dzisiaj.
  2. IMGW wydał ostrzeżenia przed upałami i burzami dla całego kraju. Najcieplej ma być w woj. małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim - to dla tych terenów wydano ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Termometry w kraju pokażą od 24 do 36 stopni Celsjusza - może paść tegoroczny rekord ciepła. Nad Polską przejdą też gwałtowne burze z gradem. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  3. W Janowie Podlaskim rozpoczynają się Dni Konia Arabskiego. Główne uroczystości oraz imprezy będą odbywać się na terenie najbardziej znanej stadniny w kraju - w Janowie Podlaskim. Dziś odbędzie się tam 39. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi, a po nim nastąpi prezentacja koni z oferty aukcji Pride of Poland. Sama stadnina obchodzi w tym roku 200-lecie powstania.
  4. Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się w Berlinie z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców Filippo Grandim. Sąd w niemieckim Traunstein wyda też orzeczenie ws. trzech członków siatki zajmującej się przemytem przez Morze Śródziemne imigrantów, chcących dostać azyl w Europie. W czasie przeprawy 13 osób utonęło.
  5. W Londynie rozpocznie się proces Agnes Reeves Taylor - byłej żony Charlesa Taylora, byłego prezydenta i dyktatora Liberii. Jest on pierwszym przywódcą państwa afrykańskiego skazanym przez międzynarodowy trybunał za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione w czasie wojny domowej w Sierra Leone.Więcej o: