Putin: 755 Amerykanów musi opuścić Rosję [SKRÓT DNIA]

  1. Dziś początek obchodów 73. rocznicy powstania warszawskiego. O 10.00 w Parku Wolności prezydent Andrzej Duda nada ordery i odznaczenia państwowe. Wieczorem przy Pomniku Powstania odbędzie się z kolei uroczysta msza polowa, Apel Poległych oraz koncert.
  2. Państwowa Służba Ochrony - to właśnie ta formacja zastąpi wkrótce Biuro Ochrony Rządu. Dziś w południe ministrowie Beaty Szydło zajmą się projektem ustawy w tej sprawie, przygotowanym przez MSWiA.
  3. Co najmniej 755 pracowników amerykańskich placówek dyplomatycznych musi wrócić z Rosji do Stanów Zjednoczonych - poinformował wczoraj prezydent Władimir Putin. Ostrzegł też, że Rosja dysponuje "szerokim wachlarzem” środków odwetowych. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  4. Niedaleko belgijskiego Ypres odbędą się dziś uroczystości związane z setną rocznicą jednej z najkrwawszych bitew I wojny światowej. Zginęło w niej prawie pół miliona żołnierzy alianckich i Niemców. W uroczystościach wezmą udział m.in. belgijska para królewska oraz książę Karol i książę William.