Kongres USA zdecyduje w sprawie zaostrzenia sankcji wobec Rosji [SKRÓT DNIA]

  1. Reprywatyzacja w Warszawie. Dziś Komisja Weryfikacyjna zbada zwrot działki pod dawnym adresem Sienna 29 w Warszawie. Wśród wezwanych jest były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz, który w Ratuszu odpowiadał m.in. za plany zagospodarowania przestrzennego. Przed komisję po raz kolejny wezwano też Hannę Gronkiewicz-Waltz. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Kongres USA ma podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych sankcji przeciwko Rosji. To reakcja na ingerencję Rosji w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w USA oraz zaangażowanie w konflikt na Ukrainie. Ustawa ma na celu również ograniczenie możliwości prezydenta Donalda Trumpa, który od początku kadencji jest przeciwny nałożeniu sankcji na Rosję. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  3. Jared Kushner, zięć prezydenta USA Donalda Trumpa, zarazem jeden z jego najbardziej zaufanych doradców, ma stanąć przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów. Podczas przesłuchania złoży wyjaśnienia dotyczącego ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. 
  4. W Brukseli spotkają się przedstawiciele Komisji Europejskiej i tureckiego rządu. W ostatnim roku przedstawiciele unijnych instytucji oraz europejscy politycy krytykowali wydarzenia w Turcji. Po udaremnionym puczu wojskowym, który miał obalić władzę prezydenta Recepa Erdogana, rozpoczęły się masowe aresztowania. Mówiono o łamaniu zasad demokracji, praworządności i praw człowieka oraz wolności słowa. 
  5. Japonii obchodzony jest dzisiaj dzień pracy zdalnej. W ten sposób rząd chce zachęcić Japończyków do pracy w domu, nie w biurze.