PiS szykuje czystkę w Sądzie Najwyższym [SKRÓT DNIA]

  1. PiS szykuje czystkę w Sądzie Najwyższym. Do Sejmu trafił projekt ustawy, zgodnie z którym wszyscy sędziowie SN przejdą w stan spoczynku. Pozostaną tylko ci, których wskaże minister sprawiedliwości, czyli Zbigniew Ziobro.
  2. Komisja Europejska ma dziś ogłosić, że kieruje pozew przeciwko Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Chodzi o wycinkę w Puszczy Białowieskiej - KE nie uznała argumentów Warszawy, iż jest ona konieczna.
  3. Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się kolejnym adresem. Tym razem będzie to dawna Chmielna 70 - obecnie jest to działka przy wejściu do Sali Kongresowej. To od niej w zeszłym roku zaczęła się afera reprywatyzacyjna.
  4. Donald Trump wraca do Europy. Prezydent USA rozpoczyna dziś swoją wizytę we Francji. Jutro w Paryżu weźmie udział w uroczystej defiladzie zorganizowanej z okazji narodowego święta Francuzów.
  5. W Kijowie odbędzie się drugi dzień szczytu Ukraina-Unia Europejska. Tematy rozmów to: zakończenie procesu ratyfikacji umowy o stowarzyszeniu z UE, kwestie stosunków z Rosją czy bezpieczeństwa energetycznego.