Barierki i setki policjantów na miesięcznicy; pierwsza decyzja komisji weryfikacyjnej [SKRÓT DNIA]

  1. Krakowskie Przedmieście i Plac Zamkowy w Warszawie są zablokowane przed obchodami 87. miesięcznicy smoleńskiej. Wieczorem ma odbyć się wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Spodziewana jest też kontrmanifestacja. CZYTAJ WIĘCEJ>>> 
  2. Komisja weryfikacyjna pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego zadecydowała o uchyleniu decyzji reprywatyzacyjnych ws. działek przy ul. Twardej 8 i 10 w Warszawie. CZYTAJ WIĘCEJ>>> 
  3. Turecki minister gospodarki nie został wpuszczony na terytorium Austrii. Nihat Zeybakci chciał wziąć tam udział w wiecu, związanym ze zbliżającą się rocznicą nieudanego zamachu stanu w Turcji. Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że taka decyzja zapadła ze względów bezpieczeństwa.
  4. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili nowoczesne laboratorium amfetaminy. Linię produkcyjną do wytwarzania narkotyków funkcjonariusze odkryli w województwie mazowieckim. Zatrzymano 3 osoby, w tym 79-latka - "chemika". 
  5. Opłata miejscowa w Zakopanem jest niezgodna z prawem - zdecydował Sąd Administracyjny w Krakowie. Uchwałę wprowadzającą tak zwaną opłatę klimatyczną zaskarżył turysta Bogdan Achimescu, który w pozwie twierdził, że podatek nie powinien być pobierany ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza.