Pożar na londyńskim Camden Market. Z ogniem walczyło 70 strażaków [SKRÓT DNIA]

  1. Strażacy opanowali pożar na londyńskim Camden Market - słynnym targowisku i jednej z atrakcji turystycznych brytyjskiej stolicy. Płonął jeden z budynków, z ogniem walczyło ponad 70 strażaków. Targ w nocy jest zamknięty, według wstępnych informacji w pożarze prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.
  2. Dziś posiedzenie niejawne komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w sprawie działek przy Twardej 8 i 10. Komisja zajmowała się działkami przy Twardej podczas czerwcowych rozpraw. Przesłuchano m.in. byłych urzędników ratusza, adwokatów, osobę skupującą roszczenia reprywatyzacyjne.
  3. Dziś przypada 87. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. W związku z pobytem w szpitalu, b. prezydent Lech Wałęsa najpewniej nie pojawi się na proteście przeciwko miesięcznicy. Obecny będzie za to działacz opozycji w PRL Władysław Frasyniuk.
  4. Bomba lotnicza z czasów drugiej wojny światowej, którą znaleźli budowlańcy w Białymstoku, zostanie dziś zdetonowana na poligonie w Orzyszu. W związku z akcją saperów zamknięto ok. 60 ulic w promieniu 1400 metrów od miejsca, w którym znajdował się ładunek. Ewakuowano ok. 10 tys. osób. CZYTAJ WIĘCEJ>>>
  5. W Genewie ma się dzisiaj rozpocząć kolejna runda negocjacji pokojowych w sprawie Syrii. Jej uczestnicy są optymistami, bo od wczoraj w południowo-zachodniej Syrii obowiązuje częściowe zawieszenie broni. Genewskie rozmowy pod patronatem ONZ toczą się z przerwami od czerwca 2012 roku.