Pierwsze osobiste spotkanie Trump - Putin [SKRÓT DNIA]

  1. W Hamburgu rusza szczyt G20. Będzie dotyczył m.in. konfliktów na świecie i polityki klimatycznej. Organizacji wydarzenia towarzyszą manifestacje z udziałem przeciwników Donalda Trumpa, które przerodziły się w zamieszki. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Spotkanie światowych liderów w Niemczech będzie jednocześnie pierwszą okazją do osobistej rozmowy pomiędzy Donaldem Trumpem a Władimirem Putinem. Tematy, które poruszą, to m.in. sytuacja w Syrii i na Ukrainie.
  3. Dziś drugi dzień Global Forum w Warszawie. Podczas forum współpracy transatlantyckiej głos zabiorą m.in. wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński, a także Antoni Macierewicz oraz Witold Waszczykowski.
  4. Rada Społeczna przy komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji przedstawi w piątek rano swoją opinię dotyczącą zwrotu nieruchomości przy Twardej 8 i 10.
  5. Agencja Fitch ma dziś poinformować o ratingu Polski. To informacja dla inwestorów na temat wiarygodności kredytowej danego kraju. Ostatnio w styczniu przyznano nam "A minus" - to oznacza, że polski dług jest "relatywnie bezpieczny".