Donald Trump w Polsce. O godz. 9 spotkanie z Andrzejem Dudą [SKRÓT DNIA]

  1. Bezpieczeństwo i energetyka będą głównymi tematami rozmów Donalda Trumpa w Polsce. Amerykański prezydent przyleciał do Warszawy wczoraj późnym wieczorem. Dzisiaj ma w planach spotkania polityczne, a o 14.00 odleci z Polski do Niemiec na szczyt G20.
  2. O 9.20 Donald Trump ma przyjechać na Zamek Królewski. Tam powita go polski prezydent Andrzej Duda. Obaj politycy mają w planach co najmniej 20-minutową rozmowę w cztery oczy, po czym mają do nich dołączyć pozostali członkowie polskiej i amerykańskiej delegacji.
  3. O 11.00 obaj prezydenci wezmą udział w spotkaniu przywódców 12 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Szczyt Trójmorza, którego gospodarzami są Polska i Chorwacja ma służyć budowaniu współpracy gospodarczej i energetycznej krajów regionu.
  4. O 13.00 Trump przyjedzie przed pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich. Tam w towarzystwie weteranów II wojny światowej złoży wieniec w hołdzie powstańcom i wygłosi przemówienie. Dyplomaci, którzy mieli już wgląd do tekstu twierdzą, że znajdzie się w nim bardzo dużo odniesień do Polski, pokazujących kraj w korzystnym świetle.
Więcej o: