Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii; przesłuchanie Jamesa Comeya [SKRÓT DNIA]

  1. Brytyjczycy idą dziś do urn, głosować w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Głosy wrzucane będą w 650 okręgach od godz. 8 do 23 naszego czasu. Do głosowania zarejestrowało się niemal 47 milionów ludzi - o milion więcej niż w poprzednich wyborach.
  2. Były szef FBI, James Comey, zostanie o godz. 16 przesłuchany przez senacką komisję Kongresu Stanów Zjednoczonych. Comey został przed miesiącem zdymisjonowany przez Donalda Trumpa. Śledczy utrzymuje, że prezydent próbował go skłonić do zakończenia śledztwa ws. rosyjskich powiązań Michaela Flynna.
  3. Andrzej Duda spotka się o godz. 18 z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, żeby omówić kwestię referendum konstytucyjnego. Prezydent chciałby, że by konsultacyjne referendum odbyło się 11 listopada 2018 roku.
  4. Unijni ministrowie transportu omówią propozycję Komisji Europejskiej, która chce, żeby kierowcy ciężarówek byli traktowani jak pracownicy delegowani i po trzech dniach od przekroczenia granicy otrzymywali płacę minimalną obowiązującą w danym kraju.
  5. Obraz Jana Matejki „Zabicie Wapowskiego” trafi pod młotek. Uważane do niedawna za zaginione dzieło będzie można dziś kupić na aukcji sztuki w Warszawie. To obraz z początków twórczości artysty, kiedy był najbardziej krytyczny w stosunku do historii Polski. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj nasz środowy skrót dnia!