Rosyjskie manewry blisko polskiej granicy; rząd o przyszłorocznym budżecie [SKRÓT DNIA]

  1. Rząd zajmie się dziś budżetem na przyszły rok - poinformował rzecznik Rady Ministrów Rafał Bochenek. Projekt budżetu zakłada, że polska gospodarka w przyszłym roku urośnie o 3,8 procent.
  2. Na poligonie pod Brześciem rozpoczynają się rosyjsko - białorusko - serbskie manewry "Słowiańskie braterstwo - 2017". W szkoleniu, które potrwa do 15 czerwca, wezmą udział żołnierze wojsk desantowych z tych trzech państw. 
  3. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem odbędą się dziś główne polskie uroczystości 100. rocznicy objawień fatimskich. O 18:00 rozpocznie się msza święta, w której udział wezmą między innymi prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką oraz premier Beata Szydło.
  4. Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Zapadnie na nim decyzja o wysokości stóp procentowych w Polsce. Od tego zależy poziom oprocentowania kredytów i lokat. Eksperci są zgodni, że Rada nie zmieni wysokości stóp.
  5. Sejmowa Komisja Śledcza ds. Amber Gold kontynuuje wątek dotyczący inwestycji Marcina P. - właściciela gdańskiej piramidy finansowej - w linie lotnicze OLT Express w 2011 roku. Zeznania złożą były prezes OLT Express Poland Jacek Łyczba, a po południu były członek zarządu tej spółki Rafał Orłowski.

Chcesz wiedzieć, co działo się wczoraj? Zobacz poniedziałkowy skrót dnia>>>