Trump zdecyduje co z porozumieniem klimatycznym; Senat głosuje nad "pigułką po" [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ma o 21 naszego czasu ogłosić decyzję w sprawie paryskiego porozumienia klimatycznego. Według portalu AXIOS Trump od kilku tygodni mówił współpracownikom, że zamierza wycofać się z porozumienia. Dotychczas tylko dwa kraje - Nikaragua i Syria - nie poparły układu. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Senatorowie będą dziś głosować nad nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Nowelizacja zakłada m.in., że wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne będą mogły być wydawane wyłącznie na receptę, w tym tzw. pigułka "dzień po".
  3. Wchodzą w życie nowe regulacje prawne, dotyczące przestępstw drogowych. Pijany sprawca wypadku drogowego nie może już otrzymać kary w zawieszeniu, a wykroczenia drogowe będą się później przedawniały.
  4. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka zbierze się Sejm Dzieci i Młodzieży. Tegoroczna sesja odbywa się pod hasłem "Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej".
  5. Dziś ma zapaść wyrok ws. Szymonka z Będzina. Prokurator żąda 15 lat więzienia dla rodziców chłopca. Proces w tej sprawie toczy się po raz drugi. Niespełna dwuletni chłopiec zmarł w lutym 2010 roku na skutek obrażeń doznanych po uderzeniu w brzuch. W pierwszej instancji sąd skazał ojca dziecka na karę 10 lat więzienia. Matce sąd wymierzył karę 5 lat.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj nasz środowy skrót dnia!