Ciało Magdaleny Żuk trafi do Polski; rozpoczyna się proces Wiktora Janukowycza [SKRÓT DNIA]

  1. Ciało Magdaleny Żuk ma dziś przylecieć do Polski. Ponowna sekcja zwłok zostanie przeprowadzona we Wrocławiu. Obecnie śledczy mają trzy wiodące teorie dotyczące tragicznej śmierci Polki. Dwie są związane z zabójstwem, a jedna z samobójstwem. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. W Kijowie rozpoczyna się proces Wiktora Janukowycza. Były prezydent Ukrainy jest oskarżony o zdradę państwa. Janukowycz, który od trzech lat przebywa na terenie Federacji Rosyjskiej, będzie składał zeznania za pomocą telekonferencji. Polityk uciekł z kraju po krwawych wydarzeniach na Majdanie.
  3. Rząd we Francji zbierze się po raz pierwszy odkąd Emmanuel Macron został wybrany na prezydenta. Największe wyzwania dla nowego rządu to gospodarka, ekologia i bezpieczeństwo - sprecyzował szef francuskiej dyplomacji Gerard Collomb.
  4. Wieczorem w greckim parlamencie odbędzie się głosowanie nad przyjęciem nowych oszczędności, które rząd uzgodnił z wierzycielami kraju. Nowe reformy mają przynieść ok. pięciu miliardów euro oszczędności. Zakładają cięcia emerytur nawet o 20 procent i znaczną obniżkę kwoty wolnej od podatków.
  5. Dzisiaj matura z fizyki i astronomii oraz historii muzyki. Pierwszy egzamin rozpocznie się od godz. 9, kolejny o godz. 14. To jeszcze nie koniec zmagań abiturientów. Kolejne nieobowiązkowe egzaminy będą się odbywać codziennie aż do środy 24 maja.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj nasz środowy skrót dnia >>>