Protest sędziów przeciwko zmianom w KRS; druga część egzaminu gimnazjalnego [SKRÓT DNIA]

  1. W sądach w całym kraju o godz. 12 odbędą się zebrania sędziów, w czasie których utworzą "forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego". Sędziowie chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko rządowym planom zmian przepisów o KRS, które w ich ocenie "zmierzają do upolitycznienia sądów i naruszenia ich niezależności". CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Ponad 340 tys. gimnazjalistów przystąpi dziś do pisania egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Wczoraj uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, a w piątej czeka ich egzamin z języka obcego.
  3. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zakończy oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie w środę spotkał się z amerykańskim sekretarzem Rexem Tillersonem. W programie wizyty przewidziano też rozmowy z doradcami prezydenta Donalda Trumpa.
  4. W Warszawie główny negocjator Komisji Europejskiej ds. Brexitu Michel Barnier spotka się z premier Beatą Szydło oraz z wiceszefem MSZ ds. europejskich Konradem Szymańskim. Dzisiejsza wizyta francuskiego urzędnika ma być dla polskiego rządu okazją do "bezpośredniej wymiany opinii, trosk, obaw, postulatów" dotyczących Brexitu.
  5. Sejm zajmie się projektem zmian w ustawie o służbie zagranicznej. Posłowie rozpatrzą też m.in. rządowy projekt ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie oraz rządowy projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasz środowy skrót dnia!