Prokuratura o stanie śledztwa smoleńskiego; decyzja sądu ws. ekshumacji Szymanek-Deresz [SKRÓT DNIA]

  1. Przed południem odbędzie się konferencja prasowa z udziałem zastępcy prokuratora generalnego Marka Pasionka. Tuż przed 7. rocznicą katastrofy smoleńskiej przedstawiony zostanie stan śledztwa smoleńskiego i prace śledczych, którzy zajmują się sprawą tragedii.
  2. Sądu Okręgowy w Warszawie będzie rozpatrywał zażalenie Pawła Deresza na decyzję prokuratury o ekshumacji jego żony Jolanty Szymanek-Deresz, ofiary katastrofy smoleńskiej. 
  3. Wicepremier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w USA. W programie ma m.in. spotkania z przedstawicielami administracji prezydenta USA Donalda Trumpa oraz zarządzającymi Fed i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
  4. Do 254 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych gigantycznej lawiny błotnej, która zeszła na miasto Mocoa na południowym zachodzie Kolumbii. Są setki rannych. Żywioł zdewastował całe dzielnice miasta. Nie ma prądu i bieżącej wody.
  5. Dziś odbędzie się rejs inauguracyjny PLL LOT z Warszawy do Los Angeles. Pierwszy raz w historii LOT uruchamia regularne, bezpośrednie połączenie ze stolicy Polski do "Miasta Aniołów". Tę trasę będą obsługiwały najnowocześniejsze samoloty narodowego przewoźnika, czyli Boeingi 787 Dreamliner. Lot potrwa prawie 13 godzinach. Trasa rejsu to ok. 10 tys. km.