Przełomowe odkrycie NASA; protesty przed Teatrem Powszechnym [SKRÓT DNIA]

  1. NASA zapowiedziała, że przedstawi dzisiaj przełomowe odkrycie poza Układem Słonecznym. Konferencja została zaplanowana na godz. 19 naszego czasu. Odbędzie się w Waszyngtonie, ale będzie na żywo transmitowana w NASA TV.
  2. Dzisiaj mamy poznać wyniki autopsji Kim Dzong Nama - przyrodniego brata Kim Dzong Una, który został zamordowany 13 lutego. Mężczyzna został zaatakowany na lotnisku w Malezji przez dwie kobiety, które podejrzewa się o przynależność do wywiadu Korei Północnej. Najprawdopodobniej został otruty. Wywiad Korei Południowej jest przekonany, że zabójstwo zostało zlecone przez Kim Dzong Una. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  3. Dziś rozpocznie się trzydniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się m.in. wnioskiem PO o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Platforma chce go odwołać w związku z wydarzeniami z 16 grudnia ub.r., kiedy to wykluczył z posiedzenia posła Michała Szczerbę i dopuścił do głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej. Zgodnie z regulaminem do odwołania Sejmu konieczna jest bezwzględna większość głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. PiS zapowiedział, że będzie bronić marszałka.
  4. Na posiedzeniu Komisji Europejskiej wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans ma poinformować komisarzy o odpowiedzi polskich władz na dodatkowe zalecenia w sprawie praworządności, wysłane do Warszawy 21 grudnia 2016 roku. Według rzecznika KE nie zapadną żadne decyzje ws. ewentualnych kolejnych działań.
  5. Narodowcy zaplanowali dalsze protesty pod Teatrem Powszechnym, w którym odbędzie się kolejny spektakl "Klątwy". We wtorek o godz. 19 przed gmachem teatru przez 15 minut demonstrowało ok. 100 przedstawicieli ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej. Protestowali przeciwko spektaklowi, który ich zdaniem jest "odrażający, podły i haniebny". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasz wtorkowy skrót dnia!