Adele zgarnia najważniejsze nagrody Grammy; spotkanie Trumpa z Trudeau [SKRÓT DNIA]

  1. Brytyjska piosenkarka Adele triumfowała na 59. gali rozdania nagród Grammy, "muzycznych Oscarów". Jej utwór "Hello" zdobył tytuł najlepszej piosenki i nagrania roku, a jej płytę "25" uznano za najlepszy album popowy. Artystka z największą liczbą nominacji, Amerykanka Beyonce, zdobyła dwie nagrody. W jednej z kategorii triumfowali również Polacy. Album "Penderecki conducts Penderecki" Vol. 1. zdobył Grammy za nagranie muzyki chóralnej.
  2. W Waszyngtonie odbędzie się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z premierem Kanady Justinem Trudeau. Trudeau był jednym ze światowych przywódców, którzy skrytykowali tzw. dekret Trumpa, który zawiesza przyjmowanie przez USA uchodźców z ośmiu krajów muzułmańskich.
  3. Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o wspólne posiedzenie komisji obrony narodowej i spraw wewnętrznych ws. procedur w BOR. Po wypadku z udziałem premier Beaty Szydło przedstawiciele rządu mówili o potrzebach zmian w Biurze Ochrony Rządu. 
  4. Wczoraj wieczorem, dwa dni po wypadku premier Beata Szydło nadal pozostaje pod opieką lekarzy. Udzieliła jednak wywiadu telefonicznego na żywo dla TVP. - Na szczęście zakończyło się na niegroźnych obrażeniach, te najbardziej dotkliwe wynikają z tego, że zadziałały pasy bezpieczeństwa. Ale czuję się dobrze, to nie są poważne obrażenia - powiedziała. CZYTAJ WIĘCEJ >>>