Setki tysięcy osób protestują na ulicach Rumunii; prezydencki minister z wizytą w USA [SKRÓT DNIA]

  1. W nocy przez Rumunię przetoczyły się fale wielotysięcznych protestów. W samym Bukareszcie na ulicach mogło być nawet 300 tys. osób. A wszystko to przeciwko zmianom w kodeksie karnym, które w praktyce oznaczają częściową depenalizację korupcji. W ocenie ekspertów zmiany służą przede wszystkim rządzącej postkomunistycznej Partii Socjaldemokratycznej. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie spotka się z republikańskimi politykami z otoczenia prezydenta USA Donalda Trumpa. Jednym z filarów tych rozmów będą kwestie dwustronne polsko-amerykańskie, w tym bezpieczeństwo i NATO.
  3. Brytyjski rząd opublikuje tzw. białą księgę, w której przedstawi parlamentowi strategię w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według nieoficjalnych informacji dokument nie będzie zawierał więcej szczegółów niż wystąpienie premier Theresy May z połowy stycznia, w którym przedstawiła ona rządowy plan dotyczący Brexitu.
  4. Z okazji Dnia Świstaka, najsłynniejszy amerykański gryzoń imieniem Phil w miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii przepowie, kiedy skończy się zima. Legenda mówi, że jeśli w dzień Matki Boskiej Gromnicznej świstak zobaczy swój cień, czeka nas jeszcze długa zima; jeśli cienia nie będzie - wkrótce przyjdzie wiosna.