Koniec akcji ratunkowej we Włoszech; Meksyk odpowiada na dekret Trumpa ws. budowy muru [SKRÓT DNIA]

  1. Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto odpowiedział na dekret podpisany przez Trumpa ws. budowy muru na granicy państw. - Żałuję i nie akceptuję decyzji Stanów Zjednoczonych - powiedział meksykański polityk. Zapewnił także obywateli, że Meksyk nie poniesie żadnych kosztów w zw. z decyzją Trumpa.
  2. Koniec akcji ratunkowej po zejściu lawiny na hotel we Włoszech. Spod śniegu wydobyto 29 ciał ofiar. W budynku w chwili tragedii było łącznie 38 osób. Akcja trwała 7 dni. W pierwszych 50 godzinach wydobyto 9 żywych osób, w tym czworo dzieci.
  3. Dziś ostatni dzień pierwszego w 2017 roku posiedzenia Sejmu. Parlamentarzyści zajmą się m.in. wyborem sędziego Trybunału Stanu. Jedynym kandydatem zgłoszonym na to stanowisko przez PiS jest prof. Bogusław Banaszak. Sędzia TS wybierany jest bezwzględną większością głosów.
  4. Prezydent Andrzej Duda wręczy dziś Order Orła Białego prof. dr. hab. Ryszardowi Jerzemu Gryglewskiemu. Naukowiec jest specjalistą w dziedzinie farmakologii, członkiem Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności i byłym rektorowi Akademii Medycznej w Krakowie.