Gigantyczna kwota na zakończenie finału WOŚP; pogrzeby artystów Chóru Aleksandrowa [SKRÓT DNIA]

  1. Ponad 62,4 mln zł - z takim wynikiem zakończył się po północy 25. Finał WOŚP. Na dziś zaplanowano wstępne podsumowanie zbiórki, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca. Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł, by ostatecznie zebrać ponad 72 mln zł. 25. Finał, jak oceniła policja, przebiegł spokojnie, nie odnotowano poważniejszych incydentów. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  2. Na cmentarzu wojskowym w podmoskiewskich Mytiszczach odbędą się pogrzeby ofiar katastrofy samolotu Tu-154 Ministerstwa Obrony, który rozbił się nad Morzem Czarnym 25 grudnia z 92 osobami na pokładzie, większość pasażerów stanowili artyści słynnego Chóru Aleksandrowa. Odbędzie się też świecka ceremonia żałobna Jelizawiety Glinki - "doktor Lizy", znanej lekarki i aktywistki społecznej, która również była na pokładzie samolotu.
  3. 32 osoby zginęły w katastrofie samolotu transportowego tureckich linii lotniczych, który rozbił się w pobliżu stolicy Kirgistanu, Biszkeku. Ratownicy odnaleźli już ciało pilota oraz 15 innych osób, których domy znajdowały się na terenie, gdzie rozbił się Boeing 747.
  4. Rozpoczyna się posiedzenie Parlamentu Europejskiego, który jutro wybierze nowego przewodniczącego. Zamiar ubiegania się o to stanowisko zgłosiło siedmiu kandydatów, dziś lista ma zostać zamknięta.
  5. Zmarł ks. Mieczysław Maliński, duchowny i pisarz, publicysta, wieloletni przyjaciel Jana Pawła II. Maliński towarzyszył papieżowi Janowi Pawłowi II w jego pielgrzymkach po całym świecie. Był również duszpasterzem środowisk studenckich przy krakowskim kościele św. Anny.