Wizyta Putina na Krymie; Macierewicz w Brukseli spotka się z innymi ministrami obrony [SKRÓT DNIA]

  1. Początek dwudniowego spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli. Polskę reprezentuje szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz. Będzie to pierwsze takie spotkanie po szczycie Sojuszu w Warszawie, który odbył się na początku lipca i na którym postanowiono o rozmieszczeniu w Polsce i krajach bałtyckich czterech batalionowych grup bojowych.
  2. Prezydent Rosji Władimir Putin na zaanektowanym Krymie. W Jałcie spotka się on z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego, stanowiącego jego zaplecze polityczne.
  3. Okręt duńskiej marynarki wojennej zauważył dwie korwety typu Bujan-M, które miały stacjonować u wybrzeży Syrii, ale zaczęły się przemieszczać. Rosyjskie okręty mogą wystrzeliwać rakiety o zasięgu 2600 km, także nuklearne.CZYTAJ WIĘCEJ >>>
  4. W Parlamencie Europejskim debata na temat rezultatów szczytu UE w sprawie migracji oraz relacji unijno-rosyjskich. Konkluzje na temat ubiegłotygodniowego szczytu przedstawi Donald Tusk.  
  5. W Warszawie w wieku 87 lat zmarł profesor Jerzy Szacki, jeden z najwybitniejszych polskich socjologów.Przez wiele lat był członkiem Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Zasiadał także w prezydium Polskiej Akademii Nauk i był przewodniczącym Komitetu Socjologii PAN. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Chcesz wiedzieć, co działo się wczoraj? Zobacz nasz wtorkowy skrót dnia >>>