Clinton z przewagą w debacie prezydenckiej, ustawa Dudy w Sejmie [SKRÓT DNIA]

  1. W Las Vegas odbyła się trzecia i ostatnia już debata kandydatów na prezydenta USA. W oczach widzów Clinton wygrała debatę z Trumpem - wynika z sondażu przeprowadzonego dla CNN. Wynik to 52 proc. dla Clinton - 39 proc. dla Trumpa. Czytaj więcej >>>
  2. Sejm zajmie się prezydenckim projektem ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki, tzw. ustawą spreadową. Projekt przewiduje, że banki będą musiały zwrócić swoim klientom różnicę między dopuszczalnym spreadem a tym, który w rzeczywistości pobrały. 
  3. Sąd Apelacyjny w Łodzi ogłosić ma dziś wyrok w sprawie 64-letniego Lecha G., który oblał benzyną i podpalił dwie urzędniczki ośrodka pomocy społecznej w Makowie k. Skierniewic. Jedna z kobiet zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Sąd I instancji skazał mężczyznę na karę dożywotniego więzienia.
  4. W Brukseli rozpoczyna się dwudniowy szczyt UE. Polskę będzie reprezentować premier Beata Szydło. Tematem obrad będą: kryzys migracyjny, polityka handlowa UE, w tym negocjacje nad umową TTIP, a także przyszłość stosunków z Rosją. Brytyjska premier Theresa May poinformuje też o planach związanych z Brexitem. 
  5. Początek Narodowej Pielgrzymki Polaków do Rzymu. Po południu mszę w bazylice Matki Bożej Większej odprawi abp Marek Jędraszewski. W pielgrzymce, która potrwa do niedzieli, udział weźmie około 7 tysięcy wiernych ze wszystkich polskich diecezji, 50 biskupów, 260 kapłanów. W sobotę pielgrzymi spotkają się z papieżem Franciszkiem.