Huragan uderza w USA; ciąg dalszy konkursu na szefa TVP [DZIEŃ W SKRÓCIE]

  1. Prezydent Barack Obama ogłosił w nocy z czwartku na piątek stan wyjątkowy w stanie Georgia z powodu zbliżającego się do południowo-wschodnich wybrzeży USA huraganu Matthew. Na Karaibach, według najnowszego bilansu, żywioł zabił ponad 340 osób.
  2. Norweski Komitet Noblowski ogłosi około godz. 11 laureata bądź laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wśród faworytów wymieniani są mieszkańcy greckich wysp, którzy przyjęli tysiące migrantów, grupa ratowników w Syrii Białe Hełmy, papież Franciszek, a także lekarz z Konga Denis Mukwege, pomagający kobietom, które padły ofiarami przemocy seksualnej podczas wojny w tym kraju.
  3. Dziś na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych, które rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie, odbędzie się wysłuchanie kandydatów na stanowisko Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. Z Radą będzie rozmawiał obecny prezes TVP Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński oraz Bogdan Czajkowski.
  4. Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosi dziś wyrok w procesie odwoławczym prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, dotyczącym tzw. afery sopockiej. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w październiku 2015 r. przed Sądem Rejonowym w Sopocie. Prezydent Sopotu został wówczas uniewinniony od zarzutu przyjęcia dwóch łapówek. 
  5. Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, rozpoczyna dwudniową wizytę w USA. Spotka się m.in. z przedstawicielami Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Atlantic Council oraz z przedstawicielami amerykańskiego biznesu

Chcesz wiedzieć, co wydarzyło się wczoraj? Zobacz nasz czwartkowy skrót dnia.